Трамп підписав указ про пріоритетний найм американців

Президент США Дональд Трамп підписав указ про пріоритетний найм американців, покликаний запобігти заміщенню американських працівників іноземними.

Як підкреслюється в заяві Білого дому, адміністрація Трампа «не потерпить звільнення працьовитих американців в гонитві за дешевою іноземною робочою силою».

«Ми переконані, що робочі місця потрібно в першу чергу пропонувати американцям», – заявив президент.

Указ наказує федеральним відомствам надавати перевагу американцям при розподілі вигідних федеральних контрактів.

«З боку федеральних роботодавців було б несправедливо замінювати кваліфікованих американців працівниками з інших країн», – наголошується в заяві Білого дому.

Відповідно до президентського указу всі федеральні відомства повинні будуть пройти внутрішню перевірку, щоб упевнитися, що на конкурсні посади призначаються тільки громадяни США.

Указ також націлений на боротьбу з аутсорсингом, особливо в умовах пандемії, через яку мільйони американців втратили роботу.

У заяві згадується недавнє рішення Адміністрації долини річки Теннессі про переведення на аутсорсинг 20 відсотків робочих місць в технологічному секторі. За словами адміністрації, це рішення може привести до того, що понад 200 кваліфікованих американців замінять іноземні працівники з тимчасовими робочими візами, а місцева економіка втратить десятки мільйонів доларів протягом наступних п’яти років. Як заявляють в Білому домі, з огляду на повсюдні розкрадання інтелектуальної власності, аутсорсинг в IT-сфері може становити загрозу для національної безпеки.

«Під час пандемії президент Трамп виконував свою обіцянку ставити американських робітників на перше місце. У той час як країна оговтується від наслідків пандемії, президент Трамп вжив заходів, щоб американським працівникам не доводилося залишатися в стороні, поки їх замінюють новою іноземної робочої силою, – відзначають в Білому домі. – Щоб захистити робочі місця для американців, президент Трамп призупинив допуск в країну нових іммігрантів з низки категорій віз».

Зокрема, президент ініціював реформи в програмі віз виду H-1B з метою поставити в пріоритет високооплачуваних працівників і закрити лазівки, щоб американські працівники не були витіснені дешевою іноземною робочою силою.

Нагадаємо, що в квітні 2017 року Трамп підписав указ Hire American Buy American («Наймай американців, купуй американське»), який переслідує аналогічну мету.

Президент неодноразово наголошував на необхідності створювати і зберігати робочі місця в країні.

«Створюючи робочі місця, ми покращуємо життя людей», – заявив він, виступаючи в Економічному клубі Нью-Йорка в листопаді 2019 року.