Індія і Китай роблять дипломатичні кроки назустріч один одному

У відповідь на заяву глави МЗС Індії Субраманіама Джайшанкара про важливість китайсько-індійських відносин для обох країн і всього світу офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь підкреслив особливий статус двох країн як найбільших економік, що розвиваються.

За його словами, двостороннє співробітництво не тільки надає імпульс їх власного розвитку, але і сприяє глобальному миру та процвітання, повідомляє Сіньхуа.

Виступивши за поетапну нормалізацію двосторонніх відносин і збереження миру і спокою в прикордонних районах, індійський міністр висловився за досягнення балансу з Китаєм, а також наголосив на необхідності підвищеної уваги Китаю до Індії.

У своєму виступі на відомчому брифінгу в Пекіні Ван Веньбінь підкреслив, що в Китаї заяву глави МЗС Індії помітили і «звернули увагу на відповідні публікації в ЗМІ». Дипломат наголосив на необхідності постійних консультацій по уникненню наростання прикордонних проблем і висловив надію, що в Делі підуть назустріч КНР і докладуть зусиль для спільного захисту двосторонніх відносин.