У США піддали критиці антикитайську політику Трампа і Помпео

Один з впливових представників американських бізнес-кіл, колишній президент компанії Morgan Stanley Asia Стівен Роуч, нині старший науковий співробітник Єльського університету (Нью-Хейвен, штат Коннектикут), тісно пов’язаного з німецькою діаспорою в елітних колах США, піддав критиці антикитайську політику адміністрації Дональда Трампа і особливо держсекретаря Майка Помпео.

Про це 5 серпня повідомляє Сіньхуа з посиланням на авторську статтю С. Роуча на сайті CNN.

Бізнесмен і вчений вважає, що торгівля з Китаєм виключно важлива для США як джерело зовнішніх інвестицій для відновлення розвитку економіки і відновлення економічного зростання. Чинну адміністрацію він звинувачує в тому, що вона веде себе безграмотно і підриває торгівлю з КНР, не вирішивши проблему джерел внутрішніх інвестицій. За його словами, це нагадує «розстановку крісел на Титаніку під час аварії».

Роуч впевнений, що епідемія коронавіруса викликала у адміністрації Трампа і в Держдепі параною теорії змови, яку застосовують для того, щоб приховати власні провали в протидії інфекції.

Роуч також не згоден із заявами Помпео про те, що Китаю нібито більше потребує США, ніж США в Китаї; за його словами, взаємна залежність двох країн носить двосторонній характер, а її руйнування істотно погіршить становище американської економіки.