Пентагон має намір з’ясувати обставини вибуху в Бейруті

США збирають інформацію про вибух в Бейруті і готуються надати гуманітарну допомогу, повідомив міністр оборони Марк Еспер.

“Ми все ще збираємо інформацію, про те, що сталося. Більшість вірять, що це був нещасний випадок, як про це повідомляють. Крім цього я нічого не можу сказати”, – заявив Еспер, виступаючи на відеоконференції в рамках Аспеновського форуму.

“Звичайно, це трагедія … Ми хочемо допомогти. Я розмовляв з держсекретарем (Майком) Помпео, ми зв’язалися з урядом Лівану, я зв’язувався. Ми готуємося надати всю допомогу, яку можемо, гуманітарну та медичну допомогу, щоб допомогти народу Лівану”, – додав він.

4 серпня 2020 року в морському порту ліванської столиці, місті Бейрут, стався потужний вибух. Гуркіт від нього було чути за кілометри.

Як повідомила влада, причиною стало неналежне зберігання 2750 тонн аміачної селітри, пошкоджена половина будівель міста, а лікарні переповнені через велику кількість постраждалих. Уряд Лівану оголосив триденний траур за жертвами трагедії і наказало провести розслідування в п’ятиденний термін, розпорядившись помістити під домашній арешт всю адміністрацію порту Бейрута і тих, хто відповідав за забезпечення його безпеки і збереження вибухових речовин з 2014 року. За останніми даними, в результаті катастрофи в порту Бейрута загинули 135 осіб, поранення отримали близько п’яти тисяч.