Німецькі екологи оскаржують в суді будівництво “Північного потоку-2”

Німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) звернулася до Вищого адміністративного суду в Грайфсвальді з проханням переглянути дозвіл на експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”, виданий гірничою інспекцією Штральзунда.

“DUH вимагає у гірничого відомства Штральзунда взяти до уваги нові наукові дані про неконтрольовані викиди метану і перевірити його витік під час видобутку, транспортування та переробки природного газу. Метан є основною складовою природного газу та завдає у 86 разів більше шкоди клімату, ніж CO2”, – повідомила організація, передає DW.

Як вказують у DUH, викиди метану під час видобутку газу набагато більші, ніж передбачалося раніше. Раніше гірнича інспекція Штральзунда відхилила заяву організації, тому екологи подали позов до суду. “DUH вимагає призупинити будівництво “Північного потоку-2″ до завершення розгляду справи”, – повідомила організація.

“Ми впевнені, що “Північний потік-2″ не отримав би дозволів на основі доступних зараз наукових знань. Тепер необхідно враховувати нові методи вимірювання витоку метану, оскільки вони показують, що трубопровід має величезний вплив на наш клімат”, – наголосив очільник відділу енергетики та захисту клімату DUH Константін Цергер (Constantin Zerger).

Речник суду в Грайфсвальді підтвердив надходження скарги. Дату першого розгляду ще не визначили. У компанії Nord Stream 2 AG повідомили, що взяли скаргу до відома.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, в Польщі оштрафували Газпром через “Північний потік-2”.

Нагадаємо, роботи по будівництву “Північного потоку – 2” в даний час припинені через американські санкцій щодо європейських підрядників, що вступили в силу в грудні 2019 року. Вони передбачають заборону на в’їзд в США для представників цих компаній і заморозку будь-яких активів на території країни.

“Північний потік – 2” повинен бути прокладений по дну Балтійського моря паралельно з уже існуючим “Північним потоком”. Країни, через територіальні води яких проходить новий газопровід (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Данія), дозволили прокладку труб. США і ряд європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він підсилить залежність Європи від поставок російського газу.