Лукашенко пообіцяв видати Україні затриманих “вагнерівців” – ЗМІ

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв видати затриманих бойовиків Вагнера Україні.

Про це він заявив в інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону, повідомив сам журналіст “Радіо Свобода”.

“Він сказав, що Зеленський попросив його передати Україні тих, хто брав участь у боях на Донбасі проти України, включаючи українців. Він (Лукашенко, – ред.) зазначив, що зелене світло буде надано прокуратурі та іншим правоохоронним органам Білорусі, які відповідно до білоруського законодавства зроблять усе необхідне для передачі злочинців як Росії, так і Україні”, – зазначив Гордон.

Раніше Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, під час якої було порушено питання екстрадиції затриманих під Мінськом бойовиків російської ПВК “Вагнера”.

29 червня в Білорусі затримали російських бойовиків з ПВК «Вагнера». Серед них були й ті, хто воював проти України на Донбасі. Правоохоронні органи Білорусі повідомили, що їм надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії.

Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.

30 липня в Офісі президента заявили, що українська сторона звернеться до Білорусі з клопотанням про екстрадицію бойовиків ПВК «Вагнера», підозрюваних у військових злочинах на території Донбасу.