Держдепартамент США опублікував звіт про російську пропаганду

Держдепартамент США оприлюднив звіт, в якому йдеться про те, що Кремль створює розгалужену “екосистему”, за допомогою якої він поширює дезінформацію про коронавірус та інші пропагандистські матеріали.

Мета – ввести аудиторію в замішання і створити відчуття страху, повідомляє Радіо Свобода.

“Екосистема грунтується на п’яти стовпах, – йдеться в звіті. – Це офіційні урядові повідомлення, що фінансуються державою, поширюються в світі, використовуються в соціальних мережах в якості зброї і поширення дезінформації з допомогою кіберзасобів”.

Автори звіту покладають на Кремль пряму відповідальність за створення і розвиток цієї екосистеми в рамках масштабної стратегії використання інформації як зброї.

У тексті згадуються сім сайтів, до послуг яких вдається Кремль. Найбільший і найпопулярніший з них Global Research, що базується в Канаді. Основна їх мета – тиражування конспірологічних версій, пов’язаних з пандемією коронавіруса і неправдивої інформації з багатьох питань”, – заявила представник Держдепартаменту Леа Гебріел.

У заяві російського посольства у Вашингтоні цей звіт характеризується як спроба запобігти відновленню співпраці між США і Росії в галузі безпеки.

“Будь-які голоси, які суперечать Вашингтону кваліфікуються як “дезінформація” на службі Кремля і російської розвідки”, – заявив прес-секретар посольства Росії Микола Лахонін.