Президент України доручив перевірити важливі держоб’єкти

Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну, РНБО і СБУ вжити заходів щодо захисту економічних інтересів держави, повідомляє прес-служба ОП в четвер, 6 серпня.

Так, необхідно забезпечити проведення всеосяжної оцінки стану діяльності об’єктів держвласності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, в тому числі виявлення й усунення факторів, які блокують їхню роботу.
Також Зеленський наполягає на прийнятті комплексних заходів з метою виключення економічно необґрунтованого відчуження майна підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, і підприємств з державною часткою.
Крім того слід здійснити системну оцінку впливу на стан економічної безпеки держави приватизації або продажу корпоративних прав в статутному капіталі підприємств, що мають монопольне (домінуюче) становище на ринку товарів, науково-дослідних (науково-технічних) установ, а також підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, зокрема публічного акціонерного товариства Мотор Січ.
Згідно з даними Кабміну, частка держсектора в економіці України за підсумками січня-березня 2020 року знизилася до 11,8% в порівнянні з 12,2% за січень-вересень 2019 року.