Венедіктова готує клопотання про екстрадицію бойовиків приватної військової компанії «Вагнера» з Республіки Білорусь

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що готується клопотання про екстрадицію бойовиків приватної військової компанії «Вагнера» з Республіки Білорусь.
Як повідомила прес-служба Офісу генпрокурора, про це вона заявила під час телефонної розмови з генеральним прокурором Білорусі Олександром Конюком.
Венедіктова підтвердила білоруському колезі намір Офісу генерального прокурора запитувати видачу 28 осіб, серед яких 9 українців, які 29 липня були затримані правоохоронними органами Білорусі.
”Генпрокурор зазначила, що наразі органом досудового розслідування готуються клопотання про їх екстрадицію, після отримання яких Офісом генпрокурора будуть направлені відповідні запити до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь”, – йдеться в повідомленні.
Конюк повідомив, що рішення про видачу вказаних осіб буде прийнято після одержання запитів білоруською стороною.
29 липня в Білорусі затримали російських бойовиків з ПВК «Вагнера», 32 – поблизу Мінська і ще одного – на півдні країни. Серед них були такі, хто воював проти України на Донбасі.
Правоохоронні органи Білорусі повідомили, що їм надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії. При собі кожен росіянин мав невелику ручну поклажу, і на всіх – три великих важкі валізи, завантаження яких у транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.
Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.
30 липня Україна розпочала консультації з Білоруссю щодо екстрадиції бойовиків.