США ввели санкції проти керівництва Гонконгу

Сполучені Штати ввели санкції проти глави адміністрації Гонконгу та інших офіційних осіб території за «придушення свободи в колишній британській колонії».

Міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти глави Гонконгу Керрі Лам і інших керівників міської адміністрації. Це стало останнім з низки кроків, зроблених адміністрацією Трампа проти Китаю на тлі зростання напруженості через коронавірус і торгових суперечок.

Мета санкцій – покарання Пекіна за придушення антиурядових демонстрацій в Гонконзі. У Гонконзі та Пекіні нові санкції поки не коментували.

З тих пір, як Великобританія передала контроль над цією колоніальною територією Китаю в 1997 році, громадяни Гонконгу користуються громадянськими свободами, яких не існує в материковому Китаї.

Однак на початку цього року Китай прийняв новий закон про національну безпеку, який підірвав автономію Гонконгу, викликавши критику з боку демократичних активістів і країн Заходу.

«Нещодавнє введення драконівського законодавства про національну безпеку в Гонконзі не тільки підірвало автономію Гонконгу, а й порушило права людей, які живуть в Гонконзі», – йдеться в заяві Міністерства фінансів США.

Крім Лам, під санкціями виявилися нинішні і колишні начальники поліції Гонконгу і вісім інших офіційних осіб, які несуть відповідальність за організацію кампанії з обмеження політичних свобод на цій напівавтономній території.

Санкції передбачають заморожування будь-яких активів в юрисдикції США, якими володіють офіційні особи Гонконгу, і в цілому забороняють американцям вести з ними бізнес.

Через різке збільшення числа випадків зараження коронавірусом, Лам недавно оголосила про перенесення на один рік виборів до міського парламенту, на яких демократичні активісти сподівалися отримати більшість місць. США засудили цю відстрочку, заявивши, що це ще один крок Китаю по підриву демократії в Гонконзі.