ЄС скоротив список для відкриття зовнішніх кордонів до 10 країн

Рада ЄС скоротила з 11 до 10 список іноземних держав, з якими країнам спільноти дозволено відкрити зовнішні кордони, виключивши з нього Марокко.

Про це йдеться в поширеній заяві Ради ЄС. Дія нової редакції списку вступає в силу з 8 серпня.

“На підставі критеріїв і умов, встановлених в рекомендаціях [Ради ЄС], з 8 серпня країни – члени [Євросоюзу] можуть поетапно скасовувати обмеження на перетин зовнішніх кордонів для резидентів наступних держав: Канади, Австралії, Нової Зеландії, Японії, Південної Кореї, Таїланду , Тунісу, Руанди, Грузії, Уругваю”, – йдеться в заяві.

“Умовно” в цей список включено Китай, проте в його відношенні поки не виконується принцип взаємності – відкрити свої кордони для китайських громадян ЄС може тільки, якщо Пекін зробить це для європейців, на що китайська влада поки не йдуть.

Рада ЄС зазначає, що критерії для визначення третіх країн, щодо яких повинні бути скасовані нинішні обмеження на поїздки, охоплюють, зокрема, епідеміологічну ситуацію і заходи по боротьбі з розповсюдженням коронавіруса, включаючи фізичне дистанціювання, а також економічні та соціальні міркування.

Перша версія так званого білого списку була затверджена Радою ЄС 30 червня, в нього увійшли 14 країн плюс Китай. В середині липня Рада ЄС скоротила список до 12 країн, виключивши з нього Сербію і Чорногорію. 30 липня була прийнята третя редакція списку, з нього був виключений Алжир. Цей документ носить рекомендаційний характер, тобто держави ЄС можуть на свій розсуд відкрити чи не відкривати кордони з будь-якими країнами з білого списку, але не повинні відкривати кордони для не включених до неї країн. Список повинен оновлюватися раз в два тижні, однак це може відбуватися і раніше. Нинішня четверта редакція білого списку виявилася позачерговою, оскільки з моменту останніх змін пройшло тільки 8 днів.

Відкриття внутрішніх кордонів в ЄС почалося 15 червня. Зараз у багатьох країнах співтовариство почалося нове посилення карантинних обмежень в зв’язку з ростом числа випадків заражень. З початку пандемії коронавірусів в світі заразилися близько 19,1 млн чоловік, приблизно 715 тис. померли.