Контррозвідка США стверджує, що Росія намагається “очорнити” Байдена перед виборами

Контррозвідка США вважає, що Росія намагається “очорнити” колишнього віце-президента США Джозефа Байдена напередодні виборів глави держави, які відбудуться в Сполучених Штатах в листопаді.

З таким твердженням виступив у п’ятницю директор Національного центру контррозвідки і безпеки США Вільям Еваніна.

“За нашими оцінками, Росія використовує спектр заходів, щоб в першу чергу очорнити колишнього віце-президента Джозефа Байдена, якого вона вважає [представником] антиросійського істеблішменту”, – йдеться в заяві Еваніни.

Він також стверджував, що якісь “пов’язані з Кремлем” особи “також намагаються просувати кандидатуру [чинного] президента [США Дональда] Трампа в соцмережах і на російському телебаченні”.

Раніше телекомпанія CNN повідомила з посиланням на джерела, що американська розвідка вважає, що Росія поширює дезінформацію щодо колишнього віце-президента США Джозефа Байдена, який вже забезпечив своє висунення кандидатом від Демократичної партії на виборах президента Сполучених Штатів.

Байден, згідно з останніми оцінками газети The New York Times, заручився підтримкою 2 627 делегатів національного з’їзду Демократичної партії, які підтримають того чи іншого претендента на висування кандидатом у президенти США. Щоб стати кандидатом в першому турі голосування на з’їзді демократів, претенденту необхідно отримати голоси 1 991 делегата. Байден подолав цю позначку 5 червня. Національний з’їзд демократів, на якому Байдена повинні назвати кандидатом на найвищу державну посаду, перенесений через пандемію коронавіруса на 17-20 серпня, він пройде в Мілуокі (штат Вісконсін). Чинний американський лідер також вже отримав достатню кількість голосів делегатів партійного з’їзду для висування кандидатом від республіканців.

59-ті вибори президента США намічені на 3 листопада.