Влада Італії виділять ще один корабель для організації карантину мігрантів

У найближчі дні до берегів півдня Італії буде направлений ще один корабель для організації карантину мігрантів, повідомили в МВС країни в п’ятницю, 7 серпня.

Перший такий корабель заступив на «чергування» 4 серпня. На ньому близько 700 місць. Влада вважає, що облаштування такого простору для проходження карантину дозволить уникнути нових пагонів мігрантів із центрів з прийому і, відповідно, знизить ризик нових заражень коронавірусом.

Після виходу «Ліги» Маттео Сальвіні з правлячої коаліції у вересні 2019 року влада Італії знову відкрила доступ в порти перевізникам нелегальних мігрантів. Потік мігрантів зріс у кілька разів. Італійські опозиціонери вважають, що таким чином новий уряд лібералів і популістів виконує завдання Брюсселя – в обмін на підтримку з боку євробюрократів. У правоцентристської опозиції вважають, що допомагати жителям Північної Африки і Близького Сходу треба «у них вдома».

На даний момент ситуація ускладнюється тим, що десятки мігрантів здають позитивні тести на коронавірус, але не дотримуються обов’язкового карантину, що викликає побоювання повторного спалаху епідемії в Італії. Місцеві жителі і представники місцевої влади висловлюють невдоволення щоденними новими посадками, і в уряді країни заговорили про необхідність обмежувати міграцію, принаймні на час епідемії.