Міністр оборони США: до кордонів з РФ передислокуємо більше військ

Виведення частини американських військ із Німеччини і їх передислокація в кінцевому підсумку переслідують мету посилити стримування Росії, заявив Міністр оборони США Марк Еспер.

“Ми передислокуємо більше військ на схід, ближче до кордонів з Росією”, – сказав Еспер в інтерв’ю телеканалу Fox News.

Таким чином, за його словами, передислокація спрямована на “посилення стримування Росії і зміцнення альянсу НАТО”, пише Інтерфакс.

Еспер повідомив, що США виведуть з Німеччини 12 тис. свого військового персоналу, значна частина його буде повернута на батьківщину, частина переміщена в Італію і Бельгію.

Міністр зазначив, що більшість союзників у НАТО підтримали це рішення, раніше ухвалене президентом США Дональдом Трампом.

Раніше він заявляв, що за рахунок перекидання військ США з Німеччини можуть бути посилені Румунія і країни Балтії.

“Ми вводимо більше ротаційних сил в Чорноморський регіон, зокрема, в Румунію”, – сказав Еспер у віртуальному виступі на форумі з безпеки в аналітичному центрі Інституту Аспена.

Пентагон також хоче направити більше сил в Прибалтику і Польщу, сказав він.

Тим часом, коли Еспер каже, що скорочення військ у Німеччині спрямоване на те, щоб активізувати “стратегічну гнучкість”, Трамп заявляв, що йдеться про “покарання” Берліна за те, що він виділяє недостатньо коштів на цілі оборони.