В Ізраїлі скасували щотижневе засідання кабміну через розбіжності в коаліції

Щотижневе засідання уряду Ізраїлю було скасовано в неділю вранці через розбіжності між партіями “Лікуд” прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху і “кахоль-Лаван” віце-прем’єра і міністра оборони Бені Ганц.

Про це повідомила газета Yedioth Ahronoth.

За її даними, засідання кабінету скасовано з ініціативи “Лікуд” під приводом того, що “кахоль-Лаван” “відмовляється обговорювати новий пакет допомоги” в зв’язку з пандемією коронавіруса. В “кахоль-Лаван” відкинули ці твердження і закликали “Лікуд” “чітко дотримуватися положень коаліційної угоди”. “Ці тертя йдуть на додаток до вагомих розбіжностей між партнерами по коаліції навколо державного бюджету”, який повинен бути прийнятий в найближчі два тижні, і “можуть бути ознакою близькості чергових загальних виборів”, які стануть в такому випадку вже четвертими за два роки, відзначає газета.

Чинний 35-й кабінет міністрів Ізраїлю був приведений до присяги 17 травня 2020 року, що поклало кінець тривало понад 500 днів політичної кризи в країні, в ході якого тричі проводились парламентські вибори. Лише останні з них, що відбулися 2 березня, призвели до формування стійкої урядової коаліції, яка контролює більше половини з 120 місць в однопалатному парламенті. Відповідно до коаліційної угоди між “Лікуд” і “кахоль-Лаван” перші 18 місяців пост прем’єра займає Нетаньяху, після чого на наступні півтора року повноваження глави кабінету повинні перейти до Ганцу.

23 липня президент єврейської держави Реувен Рівлін закликав членів уряду “припинити розмови про дострокові вибори” і “сфокусуватися на виробленні шляхів виходу з безпрецедентної кризи, в якому опинилися як Ізраїль, так і все людство” через пандемію коронавіруса. Слідом за цим у той же день Нетаньяху закликав Ганц сприяти якнайшвидшому затвердженню бюджету, а у відповідь партія “кахоль-Лаван” попросила прем’єра “не вести Ізраїль до нових виборів”.