Фахівці перевірили безпеку супутникового інтернету

Передана через системи супутникового інтернет-зв’язку інформації, може бути перехоплена хакерами за допомогою простого обладнання, заявив фахівець з інформаційних технологій Джеймс Павур на конференції з кібербезпеки Black Hat.

Витяги з доповіді опубліковані на сайті заходу.

Системи супутникового інтернету застосовуються в багатьох районах, недоступних для наземних інтернет-мереж. Спеціаліст з інформаційних технологій з Оксфордського університету Джеймс Павур вирішив перевірити захищеність подібних систем від хакерських атак.

Вивчивши механізми передачі даних, Павур виявив, що передана інформація може бути перехоплена за допомогою простої супутникової антени і тюнера для цифрового відеозвязку. Таке обладнання продається у відкритому доступі і коштує близько $ 300. Фахівцю вдалося перехопити реальні дані, що передаються організаціям в різних районах Землі, використовуючи подібне обладнання в фіксованій точці в Великобританії.

«Для цього не потрібно багато навичок. На більш високому рівні потрібно більше навичок і витрат на устаткування – але зловмисникам не потрібно досконалість, їм просто потрібно знайти певну конфіденційну інформацію або один пароль від мети», – зазначив Павур.

Експерт додав, що вся інформація про виявлені вразливості була передана провайдерам супутникового інтернет зв’язку.