ЗМІ: монархії Перської затоки вимагають від ООН продовження збройового ембарго проти Ірану

Арабські монархії Перської затоки звернулися з листом до Ради Безпеки (РБ) ООН з проханням про продовження ембарго на поставки озброєнь до Ірану.

Про це в неділю повідомив телеканал Al Arabiya.

За його даними, Рада співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ), в який входять Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Бахрейн, Кувейт і Катар, звернувся в РБ ООН з вимогою продовжити збройне ембарго щодо Ірану. У посланні, зокрема, вказується, що, на переконання арабських монархій Перської затоки, “ембарго [щодо Тегерана] має бути збережено через те, що Іран продовжує озброювати загони бойовиків і незаконних формувань” в країнах регіону.

20 липня 2015 року РБ ООН одноголосно прийняла резолюцію 2231 в підтримку Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) по врегулюванню навколо іранської ядерної програми, який обмежив атомні розробки Тегерана виключно цивільними цілями. Зокрема, резолюцією передбачено п’ятирічне збереження збройового ембарго відносно Ірану, термін його дії повинен закінчитися 18 жовтня 2020 року. 8 травня 2018 року США вийшли з СВПД і відновили проти Тегерана економічні санкції, в тому числі в сфері нафтового експорту.