Єврокомісія пообіцяла Лівану додатково 30 млн євро

У рамках міжнародної відеоконференції зі збору коштів для населення Бейрута, постраждалого від найпотужнішого вибуху 4 серпня, Єврокомісія (ЄК) пообіцяла виділити в найкоротші терміни 30 млн євро додатково.

У своєму комюніке ЄК нагадує, що ці кошти додадуться до вже оголошених главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн під час телефонної розмови 6 серпня з прем’єр-міністром Лівану Хасаном Діабом 33 млн євро.

“Мобілізувавши сотні експертів з пошуку і порятунку (людей) і направивши медичну допомогу в Бейрут, ЄС допомагав Лівану вже наступного після вибуху дня. Хочу подякувати за солідарність всім європейським країнам, які беруть участь у наданні допомоги. Водночас з наростанням потреб, ми надаємо допомогу сотням тисяч людей серед найбільш нужденних”, – заявив член ЄК з кризового управління Янез Ленарчич, який бере участь у конференції в неділю від Єврокомісії.

Додаткове фінансування Європейською комісією гуманітарних потреб в Лівані буде здійснено через агентства ООН, неурядові та міжнародні організації, уточнюють в Брюсселі.

У комюніке Єврокомісії наголошується, що витрачання коштів буде предметом суворого контролю. Ця допомога призначена для першочергових потреб найбільш постраждалих верств населення.

Вибух 2,75 тис. тонн аміачної селітри прогримів 4 серпня в портовій зоні ліванської столиці. Вибуховою хвилею зруйновано безліч будинків, вибиті стекла і двері. За останніми даними МОЗ Лівану, загинули 158 осіб, 21 пропала безвісти. Близько 6 тис. постраждали. 300 тис. городян залишилися без даху над головою.