Після виборів в Білорусі відбулися протести

У ході протестів затримали 160 осіб, відомо про одного загиблого

У Білорусі 9 серпня відбулося голосування на президентських виборах, після чого в країні закрилися виборчі дільниці, розпочався підрахунок голосів. Після оголошення попередніх результатів, згідно з яким Олександр Лукашенко набирає понад 80% голосів, а його головна суперниця Світла Тихановская більше 6%, майже у всіх містах країни почалися масові протести, а потім і сутички з міліцією, що використовує спецзасоби.

Протести в Білорусі після виборів: що відомо

Центральна виборча комісія Білорусі заявила, що станом на 20:00 неділі на виборах президента проголосували 84,05% виборців.

ЦВК Білорусі вже оголосив про перемогу Олександра Лукашенка у всіх районах, відзвітували про підрахунок голосів. За попередніми даними, за нього проголосували 92,7%, за Тихановскую – 3,89%. Штаб Тихановской стверджує, що вона перемагає як мінімум на 20 дільницях у Мінську.

За даними державного екзит-полу, Лукашенко отримав 79,7% голосів. При цьому на другому місці за результатами опитувань виявилася Світлана Тихановская, що набрала 6,8% голосів.

Зазначимо, опитування проводилося на більш ніж 300 дільницях Молодіжної лабораторією соціологічних досліджень при Республіканському союз громадських об’єднань “Білоруський комітет молодіжних організацій” за замовленням телеканалу “Мир”. Цей телеканал вважається провладний.

При цьому результати з 18 зарубіжних ділянок вийшли прямо протилежні офіційним екзит-полу з ділянок в Білорусі.