Методи Табачника повернулися у вищу освіту України

Шкарлет вже взявся за повернення «табачниківських» практик управління вищою освітою.

Поспішає, бо хоче встигнути.

117528263_659383401598433_4289995244452995573_o

В.о. міністра планує демонтувати незалежне НАЗЯВО (Національне агентство із забезпечення якості вищої освіту)- повідомляє Український погляд.

Агенція була одним з результатів Угоди про асоціацію з ЄС і продуктом масштабної освітньої реформи після Революції Гідності. Зараз агентство очолює Serhiy Kvit.

Якщо коротко, то функціонал НАЗЯВО полягає в контролі якості освітніх послуг, які своїм студентам надають університети України. Всі недавно чули про плагіат Портнова і деканів у провідних вишах. Виявляти таких «науковців» – це також одне із завдань НАЗЯВО. За кілька років Агентство вже увійшло до сім‘ї західних асоціацій з якості освіти. Інновації НАЗЯВО зняли величезну і зайву бюрократичну рутину для адміністрацій університетів. Ректори, які дбають про рівень освіти у своїх університетах, горою стоятимуть за збереження Агентстсва як незалежної від Міністерства освіти інституції. Серед цих ректорів є навіть ті, кого колись влаштовував великий корупційний договорняк з міністром. Свобода і гідність варті чесної праці.

Раніше функцію освітнього контролю виконувало саме ж Міністерство освіти. Міністри освіти збирали кеш з ректорів, ректори були васалами міністра і на своєму рівні робили, що хотіли. Шкарлет хоче повернути цю практику. Це дуже небезпечно у час, коли українські абітурієнти вільні вибирати між українськими і західними університетами. У нас і без шкарлетів величезний відтік студентів до західних вишів. Якість освіти – одна з головних причин.

До західної незалежності університетів в Україні ще далеко. Але з 2014 року було зроблено колосальний прорив вперед. Шкарлет прийшов для того, щоб зламати ці здобутки і повернути нас до постсовкової та наскрізь корумпованої освіти. Йому байдуже, що це ще один плювок на Угоду про асоціацію з ЄС. Він же новітній табачник.

Треба нагадати, що призначення нового в.о. міністра освіти дуже наполегливо протискав особисто Зеленський. Заради правди нагадаємо, що призначенню Шкарлета опиралися навіть депутати президентської фракції. Саме тому він досі «в.о.», а не затверджений парламентом міністр