ЦВК Білорусі оголосив попередні результати виборів президента

ЦВК Білорусі 10 серпня оголосив попередні результати виборів президента. За офіційними даними, за Олександра Лукашенка проголосували 4 652 423 виборця – 80,23%, за Світлану Тіхановську голоси віддали 574 312 осіб – 9,90%, 6,02% білорусів проголосували проти всіх.

“Дані будуть уточнюватися але не думаю, що істотно зміняться”, – заявила глава Центрвиборчкому Білорусі Лідія Єрмошина.

Напередодні в Мінську відразу після закриття виборчих дільниць відбулися жорсткі сутички ОМОНу з протестувальниками, які вийшли на вулиці, виступаючи проти оголошених владою підсумків виборів. За оцінками білоруських медіа, на вулиці вийшли близько 20 тисяч осіб, була виведена військова техніка. ОМОН застосував світлошумові гранати і сльозогінний газ.

На одному з проспектів натовп протестуючих протаранив автозак. Є як мінімум двоє постраждалих, один з них – у важкому стані. У ГУВС Мінміськвиконкому ДТП за участю автозаку не підтвердили.

Стихійні акції протесту також почалися біля посольств Білорусі в Санкт-Петербурзі, Москві, Києві, де більшість бажаючих не встигли проголосувати.

Нечисленні незалежні спостерігачі (на дільниці допустили далеко не всіх), працюючи в Білорусі, повідомляли про численні порушення: співробітники комісій не пускають їх всередину (спостерігати доводиться через вікна зовні будівлі або стоячи на вулиці біля клумб), викликають міліцію у відповідь на скарги і навіть затримують.