У Білорусі порушено кримінальні справи за фактом масових заворушень

Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальні справи за фактом масових заворушень, які відбулися минулої ночі в Мінську та інших регіонах країни.

Про це повідомив у понеділок його керівник Іван Носкевіч, слова якого наводить агентство БелТА.

“Слідчим комітетом порушено кримінальні справи за фактами масових заворушень і насильства по відношенню до співробітників органів внутрішніх справ. Вони мали місце на території міста Мінська і ряду інших регіонів країни сьогодні вночі. Всі протиправні дії супроводжувалися насильством щодо співробітників міліції, десятки з яких постраждали”, – зазначив Носкевіч.

Він уточнив, що кримінальні справи порушені за фактами організації масових заворушень та участі в них по різних частинах статті 293 КК. “Відповідальність за дані дії відповідно – до 8 і 15 років позбавлення волі”, – зазначив Носкевіч.

За його словами, співробітники правоохоронних органів при огляді місць події зафіксували, що в якості знарядь злочинів використовувалися сміттєві контейнери, лавки, палиці, каміння, оскільки тротуарної плитки, скляні пляшки, а також легкозаймисті рідини. Зараз понад 100 слідчих працюють на місцях подій. Глава СК додав, що багато хто з підозрюваних і затриманих знаходяться в стані алкогольного сп’яніння. “Вилучено записи камер відеоспостереження. Встановлено і продовжують встановлюватися особи, причетні до заворушень. Діям їх всіх буде дана відповідна правова оцінка”, – заявив глава відомства.

Він зазначив, що ті, хто зацікавлений в масових заворушеннях, використовують натовп “як інструмент досягнення своїх цілей”, спрямовуючи стихійне поведінку людей в потрібне їм русло. “Я прошу не піддаватися на провокації і заклики до порушення громадського порядку. Правоохоронними органами буде вжито всіх можливих заходів для захисту конституційного ладу”, – заявив глава СК Білорусі.