ЗМІ: Туреччина видала повідомлення для судів про початок геологорозвідки в Середземному морі

Туреччина розповсюдила повідомлення для капітанів середземноморських судів, передане по міжнародній автоматизованій системі оповіщення NAVTEX.

Як повідомляє в понеділок телеканал NTV, це пов’язано з тим, що з Анталії відправилося турецьке дослідницьке судно Oruc Reis для початку геолого-розвідувальних робіт в Середземному морі.

За даними телеканалу, повідомлення буде дійсно до 23 серпня.

Між тих 7 серпня президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що бурове судно “Барбарос Хайреттін” також відновило геолого-розвідувальне буріння в Середземному морі.

21 липня цього року турецька гідрографічна служба в портовому місті Анталья видала міжнародне оповіщення NAVTEX про сейсмічних дослідженнях з того дня до 2 серпня на південь від грецьких островів Родос і Кастелорізо і на південний схід від Криту. В Анкарі було оголошено, що турецьке дослідницьке судно Oruc Reis буде знаходитися в цьому районі. Після цього, як повідомляли грецькі ЗМІ, в районі поблизу Кастелорізо і уздовж турецького узбережжя були розгорнуті близько 25 турецьких військових кораблів. Пізніше частина цих кораблів повернулася на свою базу. Греція назвала тоді турецьке оповіщення про сейсмічної розвідки на грецькому морському шельфі незаконним і привела свої збройні сили в стан бойової готовності.