Міністр фінансів ФРН Олаф Шольц буде висунутий соціал-демократами кандидатом у канцлери

Віце-канцлер, міністр фінансів ФРН Олаф Шольц очолить партійний список Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) на парламентських виборах, які відбудуться восени 2021 року.

Про це повідомила в понеділок в Twitter співголова СДПН Саськіа Ескен.

“Зараз визначено: Олаф Шольц – наш кандидат у канцлери. Ми з нетерпінням чекаємо грандіозної і успішної передвиборчої боротьби”, – написала вона.

Соціал-демократи стали першою німецькою партією, яка визначилася з кандидатом у канцлери на майбутніх виборах. Раніше в понеділок медіагрупа “Функе” повідомила, що президія СДПН одноголосно схвалив кандидатуру Шольца. При цьому співголови Норберт Вальтер-Борянс і Саськіа Ескен довгий час намагалися не допустити його висування, проте поступилися під тиском однопартійців. Багато впливових політиків в СДПН виступили на підтримку віце-канцлера і вказували на те, що під час пандемії коронавіруса він показав свої сильні сторони управлінця.

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, рейтинг СДПН зараз коливається на рівні 15%. Більшість німців підтримує Християнсько-демократичний союз (близько 37%), друге місце займають “зелені” (16-17%).