Від Байден вимагають номінувати афроамериканку на пост віце-президента

Більше сотні відомих афроамериканців звернулися до ймовірного кандидата демократів на президентських виборах 2020 року Джо Байдена з закликом номінувати афроамериканку на пост свого віце у разі перемоги на виборах.

Текст відкритого листа був оприлюднений у понеділок, 10 серпня, на сайті онлайн-видання Atlanta Daily World.

“Якщо ви не зробите вибір на користь чорної жінки в 2020 році, ви програєте вибори. Ми не хочемо вибирати менше з двох зол і не хочемо голосувати за знайомого риса проти незнайомого риса, тому що ми втомилися голосувати за риса – точка”, відзначається в зверненні.

За словами авторів, більше 700 чорних жінок поставили свій підпис під відкритим листом, що закликає номінувати афроамериканку на пост віце-президента США. “І ми, чорні чоловіки, солідарні з ними”, – йдеться в документі.

Серед підписантів відкритого листа – репер і актор Шон Комбс (також відомий під псевдонімом Пафф Дедді), а також Бен Крамп – адвокат, що представляє інтереси сім’ї афроамериканця Джорджа Флойда, який загинув в кінці травня в Міннеаполісі під час затримання його білим поліцейським.

Хто може стати віце-президентом США при Байдена
Ще в кінці березня Джо Байден заявив, що в разі своєї перемоги на президентських виборах зробить віце-президентом США жінку. У ході минулих після смерті Джорджа Флойда по всій країні протестів, на Байдена все частіше виявлявся тиск з метою домогтися, щоб в список його потенційних кандидатів на пост віце-президента була включена не біла жінка, вказує агентство dpa.

Можливими претендентами на цю роль вважаються сенатор Камала Харріс, а також Сьюзан Райс, яка займала за Барака Обами пост його радника з питань національної безпеки. Обидві вони афроамериканки. З іншого боку, існує думка, що і у білого сенатора Елізабет Уоррен також є непогані шанси, пише dpa.