Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ – Єнін

Іран не зможе уникнути виплат компенсації за літак української компанії МАУ, збитий в небі Тегерана в січні.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

“Під час двосторонніх переговорів іранська сторона підтвердила свою готовність відшкодувати збиток, в т.ч. і авіакомпанії МАУ, представники якої були запрошені на переговори з української сторони”, – повідомив Єнін у Facebook.

Він зазначив, що дане питання, як домовлялися, буде винесено порядок денний наступного раунду переговорів.

Також заступник голови українського МЗС підтвердив, що борт МАУ застрахований в одній з європейських страхових компаній.

“Ірану доведеться компенсувати збитки компанії МАУ якщо не безпосередньо, то в регресному порядку відповідним страховим компаніям, але все одно буде йтися про ті ж компенсації”, – резюмував Єнін.

Як повідомлялося, в Ірані заявили, що не компенсуватиме авіакомпанії МАУ за збитий над Тегераном пасажирський літак Boeing 737.

Пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії МАУ зазнав аварії 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту імені Хомейні в Тегерані. В результаті катастрофи всі 176 пасажирів і дев’ять членів екіпажу загинули.

У розвідці США 9 січня заявили, що літак МАУ збили іранці.

Президент США Дональд Трамп заявив, що пасажирський літак, що виконував рейс до Києва, збила іранська ракета.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що у нього є розвідувальні дані з декількох джерел про те, що Іран випадково збив український літак.

Один з розслідувачів Bellingcat Крісто Грозева припустив, що ракету, що збила літак МАУ, могли випустити з секретної іранської військової бази.

11 січня президент Ірану Хасан Роухані офіційно визнав, що український лайнер був збитий «внаслідок ненавмисної людської помилки» та пообіцяв притягнути до відповідальності винних у збитті літака.

Нагадаємо, 14 грудня ВР прийняла заяву, яка покладає на Іран відповідальність за збитий український пасажирський літак МАУ.

В Тегерані заявили, що продовжать співпрацю з іншими країнами в розслідуванні авіакатастрофи українського літака, незважаючи на витік запису переговорів іранських диспетчерів.