Суд зобов’язав ДБР відновити раніше закриту справу проти Порошенка

Кримінальну справу проти п’ятого президента України Петра Порошенка, яка була порушена за фактом угоди продажу заводу «Кузня на Рибальському», знову розпочнуть розслідувати.

Про це в своєму Telegram-каналі написав юрист Андрій Портнов, який є ініціатором більшості кримінальних справ, відкритих щодо Порошенка.

Він зазначив, що Печерський районний суд Києва 10 серпня задовольнив його скаргу на рішення Державного бюро розслідувань (ДБР) про закриття відповідного кримінального провадження «по відмиванню злочинних коштів, несплаті податків і розкрадання державних коштів при укладанні угоди продажу Кузні на Рибальському».

«Дії слідства щодо Порошенка визнані судом протиправними, і ДБР зобов’язаний розпочати повний цикл нового розслідування», – написав Портнов.

Він також закликав уповноважені органи в рамках цієї справи заарештувати активи «головного державного і військового злочинця», оголосити йому підозру і почати публічний судовий процес про його масштабні махінації в офшорах.

Нагадаємо, що дану кримінальну справу проти п’ятого президента було заведено ще в травні минулого року. А на початку липня цього року адвокат Порошенка Ілля Новіков повідомив, що дане кримінальне провадження закрито.

За словами представника захисту, він отримав постанову про закриття справи від керівника слідчої групи Олега Корецького.