Президент Литви запропонував ввести санкції проти Білорусі

Європейському Союзу потрібно розглянути питання запровадження санкцій проти Білорусі у відповідь на її дії щодо опозиції та протестувальників.

Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа, повідомляє Delfi.

“Динаміка така, що нам слід з усією серйозністю говорити про санкції для Білорусі, тому що те, що відбувається зараз, навіть здалека не нагадує ті репресії, які режим проводив всі останні роки”, – пояснив він.

За словами Науседи, не можна дивитися на, що відбувається в Білорусі – наявність загиблих, поранених і затриманих. Він зазначив, що від ситуації з правами людини буде залежати співпраця Литви з владою Білорусі.

“Якщо режим Лукашенка доведе, що права людини на останньому місці, на жаль, він вже це доводить, я не вважаю, що співпраця можлива. Якщо країна, перш за все, не поважає права своїх власних людей, основоположні права, які записані і в Конституції, то як можна очікувати, що ця країна може поважати своїх зарубіжних партнерів “, – додав він.

За даними ЦВК, чинний глава держави Олександр Лукашенко перемагає на виборах президента Білорусі і набирає 80,08% голосів. Світлана Тіхановська, яку називали його основним конкурентом, набирає 10,09% голосів. Після оголошення результатів екзитполів ввечері 9 серпня в центрі Мінська і в деяких інших містах республіки почалися масові акції протесту, які переросли в зіткнення з співробітниками правоохоронних органів. В результаті, за даними МВС, було затримано близько трьох тисяч чоловік, постраждали десятки співробітників міліції і демонстрантів.