Генпрокуратура направила запити Генпрокуратурі Білорусі про видачу 28 бойовиків ПВК ”Вагнера”

Офіс генерального прокурора України направив до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь запити про видачу 28 учасників збройного конфлікту на Донбасі – бойовиків ПВК ”Вагнера”.
Про це повідомляє прес-служба офісу.
”Офіс генерального прокурора 11 серпня звернувся до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб, затриманих 29 липня правоохоронними органами Білорусі”, – йдеться в повідомленні.
Усім 28 особам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).
Шевченківський районний суд Києва підозрюванив обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Слідством встановлено, що ці особи брали активну участь в бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій ”ЛНР” і ”ДНР”.
Питання видачі запитуваних осіб вирішуватиметься компетентними органами Республіки Білорусь.
29 липня в Білорусі затримали бойовиків з ПВК ”Вагнера”, 32 – під Мінськом, ще одного – на півдні країни. Серед них були й ті, хто воював проти України на Донбасі.
Правоохоронні органи Білорусі повідомили, що до них надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії. При собі кожен росіянин мав невелику ручну поклажу, і на всіх – три великі важкі валізи, завантаження яких у транспортний засіб здійснювали кілька чоловіків.
Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.
30 липня Україна почала консультації з Білоруссю про екстрадицію бойовиків.