Бразилія і Росія співпрацюватимуть у розробці вакцини від коронавірусу

Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) і бразильський штат Парана підписали угоду про випробування і виробництво російської вакцини проти коронавірусу “Супутник V”.

Але перед початком виробництва вакцина повинна отримати схвалення бразильського регулюючого органу і пройти клінічні випробування III фази, заявили в середу, 12 серпня, офіційні представники Парани, пише DW.

Виробництво вакцини розпочнеться не раніше другої половини 2021 року, а підписана угода – це “меморандум про взаєморозуміння щодо технологічного обміну”. “Він не накладає зобов’язань, він просто дозволяє нам працювати разом”, – заявив глава технологічного інституту Tecpar в штаті Парана Жорже Калладу.

За його словами, Росія поділиться з Бразилією результатами випробувань I і II фаз. У Бразилії повинні бути впевнені в безпеці та ефективності вакцини.

У штаті Парана організовують виробництво “першої в світі зареєстрованої вакцини від коронавірусу” і її дистрибуцію в Бразилії та інших країнах Латинської Америки, повідомляється на сайті РФПІ. Російська сторона надасть Парані “результати клінічних досліджень вакцини і технологічні протоколи її виробництва”.

Раніше, 11 серпня, президент Росії Володимир Путін оголосив про реєстрацію вакцини “Супутник V”, яка “формує стійкий імунітет” і “пройшла всі необхідні перевірки”. Пізніше в Російському центрі епідеміології і мікробіології імені Гамалеї підтвердили, що препарат ще не пройшов III фазу клінічних досліджень.

За кількістю інфікованих SARS-Cov-2 (більше 3,1 мільйона чоловік) і померлих від COVID-19 (104 тисячі чоловік) Бразилія займає друге місце в світі після США. Зараз в країні проходять випробування дві експериментальні вакцини: перша розроблена Оксфордським університетом спільно з фармацевтичною фірмою AstraZeneca, а друга – китайської компаній Sinovac Biotech.