Держсекретар США Помпео не виключив санкції проти Мінська

У Вашингтоні розглянуть можливість введення санкцій проти Мінська, заявив держсекретар США Майк Помпео в середу, 12 серпня, перебуваючи з візитом у Чехії.

Його відповіді на запитання журналістів опубліковані на сайті Держдепартаменту США.

За словами Помпео, в США стривожені тим, як пройшли президентські вибори в Білорусі, і “глибоко розчаровані тим, що вони не були більш вільними і справедливими”. США працюватимуть разом з “європейськими друзями”, щоб виробити відповідну реакцію на благо білоруського народу.

Не виключивши ймовірності введення санкцій і припинення поставок нафти в Білорусь, держсекретар підкреслив, що будуть розглянуті різні варіанти реагування, але “важливо позначити критерії”. Санкції можуть бути введені як в односторонньому, так і в багатосторонньому порядку. “Пройшло ще занадто мало часу після цих виборів, і ми повинні подивитися на те, як складеться ситуація в найближчому майбутньому”.

Реакція Берліна і європарламентарів на вибори в Білорусі
Того ж дня в Берліні офіційний представник канцлера Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що, на думку уряду ФРН, Світлану Тихановську погрозами змусили звернутися до білорусів з проханням припинити акції протесту. Берлін зажадав від влади в Мінську звільнити всіх затриманих в останні дні.

Раніше, 11 серпня, група з більш ніж 20 європарламентарів заявила, що вони відмовляються визнати законність виборів президента Білорусі і не вважають їх “вільними і справедливими”. Законодавці закликали керівництво Євросоюзу ввести цільові санкції проти всіх причетних” до фальсифікації ” результатів виборів, застосування “насильства і репресій”.