Помпео погрожує Росії “розплатою” за талібів

Держсекретар США Майк Помпео пригрозив Росії “розплатою величезною ціною”, якщо підтвердяться повідомлення про те, що вона платила талібам за вбивство американських військових в Афганістані.

“Якщо росіяни пропонують гроші за вбивство американців або взагалі людей із Заходу, то доведеться заплатити величезну ціну. Цим я поділився з Міністром закордонних справ (Сергієм) Лавровим. Я знаю, що наші військові також говорили з їх лідерами (російським військовим керівництвом – ред.) ми не будемо це терпіти”, – цитує слова Помпео РІА Новини.

Наприкінці червня газета The New York Times опублікувала статтю, в якій з посиланням на неназваних представників спецслужб стверджувала, що російська військова розвідка імовірно пропонувала пов’язаним з талібами бойовикам винагороду за напади на американських солдатів в Афганістані. Жодних доказів видання не навело.

У російському МЗС статтю назвали фальшивкою.

Президент Дональд Трамп, зі свого боку, назвав статтю заказухою. За його словами, американська розвідка не вважала інформацію видання такою, що заслуговує довіри.

Представник “Талібану” Сухейль Шахін назвав повідомлення про “угоду з Росією” помилковою і безпідставною інформацією”, яку, за його словами, поширила влада в Кабулі.