У Польщі закликали ввести санкції проти Росії через події в Білорусі

Санкції за події в Білорусі, де кілька днів після президентських виборів тривали протести, треба ввести проти Росії, вважає депутат Європейського парламенту від Польщі Яцек Саріуш-Вольський.

У ЄС у зв’язку з тим, що відбувається в Білорусі звучали думки про можливість розглянути санкції щодо Мінська.

“Те, що міг би зробити Євросоюз, що могла б запропонувати Польща, – це направити санкції на Росію, а не на Білорусь. Тому що це схоже на покарання меча, а не руки. Якби нейтралізувати роль російського втручання або навіть анексії, то, думаю, білоруси самі впораються з будівництвом демократії”, – заявив Саріуш-Вольський в ефірі Польського радіо.

Євродепутат висловив жаль недостатньо жорсткою реакцією Євросоюзу на події в Білорусі. “Ставлення до того, що робиться в Білорусі, було б зовсім іншим, якби не те, що сьогодні ті, хто мають владу в Європейському Союзі, ставлять відносини і бізнес з Росією вище підтримки демократичних рухів в Білорусі, визнаючи в якомусь сенсі, що це територія російського впливу”, – сказав депутат.

На його думку, реакція Євросоюзу на події в Білорусі “недостатня, в якомусь сенсі ганебна і мало смілива”.

З Саріушем-Вольським згоден міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак. Він хотів би, щоб події в Білорусі спонукали Німеччину переглянути своє ставлення до будівництва газопроводу “Північний потік 2”.

“Я сподіваюся, що це може бути черговим елементом, який зробить так, що певні країни ЄС і НАТО змінять, наприклад, свій підхід до “Північного потоку”, тобто до цього політичного російсько-німецького підприємства”, – сказав Блащак.

“Я сподіваюся, що вони ще раз подумають, особливо Німеччина, про те, що бізнес з Росією не знаходиться в інтересі вільного світу”, – додав він.

Масові протестні акції почалися по всій Білорусі 9 серпня, після виборів президента, на яких переміг чинний глава держави Олександр Лукашенко – за даними ЦВК, він набрав 80,08% голосів. З неділі несанкціоновані акції тривають, але вони жорстко придушуються силовиками. Відносно протестувальників правоохоронці застосовують сльозогінний газ, водомети, світлошумові гранати, гумові кулі. Як повідомляло МВС Республіки, в ході заворушень одна людина загинула, він намагався кинути невстановлений вибуховий пристрій у бік правоохоронців.