США вводять додаткове мито на мармелад з ФРН

Мармелад, джеми і варення з ФРН і Франції будуть обкладені додатковими митами при ввезенні в США, починаючи з 1 вересня.

Вони замінять в списку товарів і послуг сири з Греції і печиво з Великобританії. Загальний обсяг товарів, що підпадають під штрафні мита залишиться незмінним на рівні 7,5 млрд доларів на рік. Про це йдеться в опублікованій заяві Управління представника США на торгових переговорах Роберта Лайтхайзера. Як наголошується в документі, зберігається і вартість енергоносіїв: 15 відсотків на літаки і 25 відсотків на інші товари.

Торговий конфлікт між країнами ЄС і США виник через незаконне, як це здавалося сторонам, субсидування авіабудівних компаній. В результаті скарги на законність субсидій, отриманих Boeing від США і Airbus від Євросоюзу, були спрямовані до Світової організації торгівлі (СОТ) в один день – 6 жовтня 2004 року. У травні 2018 року СОТ визнала субсидії ЄС для Airbus утиском інтересів Boeing, США тоді відразу пригрозили Євросоюзу штрафними заходами. У березні 2019 року СОТ встала на сторону ЄС, заявивши, що в США виявлялася незаконна фінансова підтримка Boeing.

Тим не менше 2 жовтня СОТ офіційно дозволила американським властям вводити штрафні збори на європейську продукцію. У рішенні вказувалося, що мита можуть досягати 100 відсотків, а загальна сума оподатковуваних ними товарів складе 7,5 млрд доларів щорічно. США вирішили на той момент обмежитися додатковими 10-відсотковими зборами на ввезення літаків цивільної авіації з ЄС. Крім того, були введені штрафні мита на ряд сільськогосподарських і інших товарів в розмірі 25 відсотків. Зокрема, вони торкнулися книжкову продукцію, інструменти, текстиль, кава, вино, сир, оливкова олія і черепашки з Європи. Під санкції потрапили в першу чергу Франція, Німеччина, Іспанія і Великобританія, тобто країни, які Вашингтон звинувачує в субсидіях авіабудівному концерну Airbus.