У Польщі запропонували ввести санкції проти Росії через події в Білорусії

Санкції через події в Білорусії, де тривають акції протесту після виборів президента, слід ввести проти Росії. Про це заявив депутат Європейського парламенту від Польщі Яцек Саріуш-Вольський в ефірі Польського радіо.

«Те, що міг би зробити Євросоюз, що могла б запропонувати Польща, це направити санкції проти Росії, а не на Білорусію. Тому що це схоже на покарання меча, а не руки. Якби нейтралізувати роль російського втручання чи навіть анексії, то, думаю, білоруси самі впораються з будівництвом демократії», – цитує видання депутата.

На його думку, реакція Євросоюзу на події в Білорусі недостатньо жорстка.

«Ставлення до того, що робиться в Білорусії, було б зовсім іншим, якби не те, що сьогодні ті, хто мають владу в Європейському союзі, ставлять відносини і бізнес з Росією вище підтримки демократичних рухів в Білорусії, визнаючи в якомусь сенсі , що це територія російського впливу», – зазначив Яцек Саріуш-Вольський.

Раніше держсекретар США Майк Помпео заявив, що не виключає введення санкцій щодо Білорусі, а також припинення поставок нафти через політичну ситуацію в країні.

З 9 серпня в Білорусі продовжуються акції протесту. Люди вийшли на вулиці після виборів президента. За попередніми даними ЦВК, чинний президент країни Олександр Лукашенко набрав 80,08% голосів, його суперниця на виборах Світлана Тіхановська – 10,09%.

Протестуючі вимагають переглянути результати голосування. З 9 по 11 серпня на мітингах затримали близько 6000 осіб.