ФДМ розпочне процес приватизації перших об’єктів ДП “Укрспирт”

Голова Фонду державного майна (ФДМ) Дмитро Сенниченко заявив про готовність фонду розпочати процес приватизації об’єктів ДП “Укрспирт”, відомству вже передано 12 пропозицій щодо приватизації.

Згідно з прес-релізом фонду, приватизація об’єктів спиртової галузі на першому етапі передбачає виставлення на прозорі аукціони об’єктів ДП “Укрспирт”. Загальна кількість готових до приватизаційного процесу об’єктів – 41.

Голова Фонду держмайна також акцентував увагу на тому, що ключовою умовою успішної приватизації активів спиртової галузі є якнайшвидше затвердження урядом Програми реформування і розвитку спиртової галузі, де будуть передбачені процедура й умови проведення продажу.

“Потенційні інвестори галузі виробництва спирту – це не лише виробники харчових спиртів, а й фармацевтичні компанії, виробники автомобільного пального й агрокомпанії, зацікавлені в переробці власної продукції”, – цитує прес-служба ФДМ Сенниченка.

За його словами, донедавна Україна разом із Білоруссю були єдиними у світі країнами з державною монополією на виробництво спирту.

“Це призвело до того, що за останнє десятиліття виробництво легального харчового спирту в Україні скоротилося вчетверо, а частка його тіньового обігу зросла з 10% від загального споживання в 2007 році до 55% у 2019 році”, – зазначив голова ФДМ.