АНБ і ФБР виявили новий хакерський інструмент російської розвідки

Агентство з національної безпеки США та Федеральне бюро розслідувань виявили новий російський хакерський інструмент, повідомляється в опублікованому звіті двох відомств.

АНБ і ФБР заявили, що Головне розвідувальне управління Росії (ГРУ) використовувало хакерський інструмент під назвою «Дроворуб» для злому комп’ютерів на базі операційної системи Linux, яка широко використовується в серверній інфраструктурі.

Відомства пов’язують програму з конкретним підрозділом російської розвідки – військовою частиною 26165 85-го Основного центру спеціальних служб Головного управління Генштабу Росії. Передбачається, що вона також пов’язана з хакерами, які зламали комп’ютерну мережу Національного комітету Демократичної партії в 2016 році.

«Дроворуб» володіє широким набором можливостей, які дозволяють зловмиснику виконувати безліч різних функцій, таких як крадіжка файлів і дистанційне керування комп’ютером жертви, зазначає технічний директор компанії McAfee Стів Гробман.

45-сторінковий звіт АНБ і ФБР продовжує серію викриттів російських хакерів напередодні президентських виборів в США. У звіті не уточнюється, які типи організацій піддалися атакам з використанням системи «Дроворуб».