В Україну прибув новий посол Норвегії

В Україну прибув новопризначений посол Королівства Норвегії Ерік Сведал.

Як повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ, 17 серпня перша заступниця міністра Еміне Джапарова прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Норвегії в Україні Еріка Сведала.

Зокрема, співрозмовники високо оцінили українсько-норвезьке міждержавне партнерство та обговорили шляхи його подальшого зміцнення.

Сторони констатували спільний інтерес до посилення двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва. У цьому контексті сторони наголосили на важливості проведення чергового засідання українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки.

З огляду на обрання Норвегії до складу Ради безпеки ООН на період 2021-2022 років Джапарова та Сведал висловили готовність сторін посилити взаємодію в рамках ООН з метою відновлення територіальної цілісності України.
Джапарова наголосила, що особлива увага має бути сфокусована на ситуації в тимчасово окупованому Криму з метою протидії з боку міжнародної спільноти крокам Росії.

«Інструментом такої взаємодії розглядається формалізований міжнародний майданчик – «Кримська платформа», покликаний забезпечити координацію міжнародних заходів на кримському напрямі», – сказала вона.

Заступниця міністра також привернула увагу новопризначеного норвезького посла щодо важливості ефективної взаємодії з метою протидії російським гібридним загрозам.

«Спотворення Росією об’єктивної ситуації в тимчасово окупованому Криму, а також використання міжнародних майданчиків та інших демократичних інструментів з метою легітимізації спроби анексії Криму не повинні залишатися поза увагою міжнародного співтовариства», – додала Джапарова.

Своєю чергою, Сведал запевнив у невизнанні його країною незаконної спроби анексії Криму та подальшій підтримці Норвегією європейських та євроатлантичних прагнень України, а також процесу реалізації системних реформ в нашій державі.