Українська сторона передала списки на обмін утримуваних осіб в рамках ТКГ – Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона передала списки на обмін утримуваних осіб в рамках Тристоронньої контактної групи, але ще не отримала відповідних списків від Росії та окупаційних адміністрацій на Донбасі.

Про це він повідомив під час спілкування зі ЗМІ в рамках робочої поїздки до Херсонської області, пише УНІАН.

«Передали списки на обмін, та ми ще не отримали списки з тієї сторони», – сказав Зеленський, коментуючи роботу в рамках Тристоронньої контактної групи.
Також президент відзначив домовленість про ділянки розмінування і розведення на Донбасі.

«Домовились про 20 ділянок розмінування. Ніхто не хотів ні про що чути, і довго були сперечання. Домовились – це теж про збереження життя», – сказав Зеленський.

16 квітня у два етапи відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб на території Донецької та Луганської областей. Було звільнено 20 українських громадян. Серед них переважно цивільні особи, а також двоє військових та один співробітник правоохоронних органів.

7 серпня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна готується до обміну утримуваними особами з окремих районів Донецької та Луганської областей.

Сьогодні, 20 серпня, Офіс президента повідомив, що гуманітарна робоча підгрупа ТКГ досягнула прогресу в питаннях взаємного звільнення утримуваних осіб.

Очікується, що з кожного боку обміняють по 100 людей. Обмін планується провести за посередництва ОБСЄ.