Україна пропонує США приєднатись до переговорів щодо деокупації Криму

МЗС України закликало Сполучені Штати взяти участь у створенні міжнародного майданчика щодо деокупації анексованого Росією Криму.

«Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів першому заступнику Державного секретаря США Стівену Біґену про процес створення Кримської платформи задля консолідації міжнародних зусиль з деокупації українського півострова та закликав США підтримати ініціативу та розглянути можливість долучення до неї», – інформує Міністерство закордонних справ України за підсумками зустрічі Кулеби і Бігена у Києві.

Нагадаємо, уже в 2020-му році Україна планує затвердити стратегію деокупації Криму.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що для повернення тимчасово окупованого РФ Криму потрібно використовувати міжнародний тиск і економічне зростання України. Україна пропонуватиме окрему платформу для переговорів щодо деокупації Криму, відмінну від нинішньої Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання війни на Донбасі у Мінську.

Міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіп Шампань зазначив, що Канада готова взяти участь у переговорній групі щодо окупованого Криму, якщо Україна попросить.