Прокурор повідомив суду про організаторів вбивства Гандзюк

Ідея облити активістку Катерину Гандзюк сірчаною кислотою належала голові Херсонської облради Владиславу Мангеру та екс-помічнику депутата Херсонської облради Олексію Левіну.Про це журналістів після першого засідання суду у справі про організацію вбивства Гандзюк повідомив прокурор Андрій Синюк.
Прокурор повідомив, що сьогодні у суді заявив клопотання про стягнення раніше внесеної Мангером застави у розмірі 1 мільйон 150 тисяч гривень у дохід держави, оскільки обвинувачений порушив умови запобіжного заходу у вигляді застави.
Окрім того, він повідомив, що ідея облити Гандзюк сірчаною кислотою належала саме замовнику злочину – Мангеру та організатору – Левіну.
«Ми наполягаємо на тому, що обвинувачувані Мангер та Левін замовили саме облиття Катерини Гандзюк сірчаною кислотою, що і було зроблено виконавцями цього злочину, які на даний час вже засужені та відбувають покарання. Саме ці дії, замовлені обвинувачуваними, призвели до смерті потерпілої», – сказав прокурор.
Він додав, що Мангер та Левін запропонували виконавцям злочину два можливих способи нанесення Гандзюк тілесних ушкоджень. За словами Синюка, перший – переламати їй руки і ноги, другий — облити сірчаною кислотою. Виконавці злочину вказали, що легшим способом нанести Гандзюк тілесні ушкодження – облити її кислотою.
Також прокурор повідомив, що замовники злочину за облиття Гандзюк кислотою пропонували меншу винагороду, але виконавці домовились з ними, що отримають за це таку саму суму, як і за переломи рук та ніг.
Синюк додав, що за цей злочин замовники заплатили 5 тисяч доларів. Сергій Торбін, як організатор виконавців злочину, взяв собі 500 доларів, а решту суми рівними частками розподілив між виконавцями, за винятком невеликої суми, витраченої на придбання мобільних телефонів та сірчаної кислоти.
Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року. За три місяці до цього в Херсоні їй хлюпнули в обличчя сірчаною кислотою, вона отримала хімічні опіки понад 30% тіла.
6 червня 2019 року було засуджено п’ятьох виконавців злочину.
Також у справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин Олексій Левін (Москаленко), голова Херсонської облради Владислав Мангер та Ігор Павловський – колишній помічник народного депутата від ”БПП” Миколи Паламарчука.
Крім того, громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв і екс-заступник голови ОДА Євген Рищук.
У січні 2020 року було затримано Павловського і Левіна, їх відправили під варту.
27 квітня в Офісі генпрокурора повідомили про встановлення кінцевого замовника вбивства – Мангера. Слідство стверджує, що він за попередньою змовою з Левіним організував завдання тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, що призвели до її смерті.
Мангеру і Левіну інкримінують правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинило смерть потерпілої) Кримінального кодексу.
28 липня до суду був направлений обвинувальний акт щодо Мангера та Левіна.
За рішенням суду Мангер і Левін до 18 жовтня перебувають під вартою.