Росія висилає трьох словацьких дипломатів

Росія висилає трьох дипломатів посольства Словаччини в Москві у відповідь на вислання звинувачених у шпигунстві трьох російських дипломатів з Братислави.

У повідомленні російського зовнішньополітичного відомства, поширеному в понеділок, 31 серпня, повідомляється, що про це було оголошено послу Словаччини в РФ Петеру Припутену, який для цього був викликаний в МЗС РФ.

“Послу оголошено, що російська сторона, керуючись принципом взаємності, ухвалила рішення вислати з Російської Федерації трьох дипломатичних співробітників посольства Словаччини в Москві”, – наголошується в повідомленні, передає агентство “Інтерфакс”. Послу був “заявлений рішучий протест у зв’язку з безпідставною висилкою в серпні трьох дипломатичних співробітників посольства Росії в Словаччині”.

10 серпня влада Словаччини повідомила про рішення вислати трьох російських дипломатів за підозрою в шпигунстві. Словацькі ЗМІ, у свою чергу, навели коментар представника МЗС Словаччини про те, що Братислава прагне до хороших двосторонніх відносин з Москвою, однак дипломати вчинили порушення, і тому покинуть словацьку територію.

Глава уряду Словаччини ігор Матович у свою чергу також висловив думку, що діяльність деяких представників посольства Росії не може залишитися без наслідків.

“Коли кілька днів тому мене поінформували про діяльність деяких співробітників російського посольства, були підтверджені зловживання використанням наших віз для вчинення злочинів у Німеччині, такі дії не могли залишитися без наслідків”, – заявив Матович.