Країни Прибалтики ввели санкції проти Лукашенка

Литва, Латвія і Естонія ввели санкції відносно 30 чиновників з Білорусі. Серед них і президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Про це повідомляють прес-служби Міністерств закордонних справ країн.

Зокрема, білоруським чиновникам заборонено в’їжджати в країни Балтії. При цьому в подальшому санкційний список може бути розширений.

Санкції вводяться проти чиновників, які відповідальні за можливу фальсифікацію результатів виборів і силовий розгін демонстрантів в Білорусі.

Зазначимо, раніше всі три балтійські країни заявили про невизнання результатів виборів у Білорусі, а також засудили застосування сили проти учасників акцій протесту.

З 9 серпня в Білорусії проходять масові протести через офіційні результати президентських виборів, згідно з якими чинний глава держави Олександр Лукашенко набрав 80 відсотків, а опозиційний кандидат Світлана Тіхановська – 10 відсотків.

Країни ЄС і НАТО активно реагують на події в Білорусі. Так, глави МЗС восьми країн Європи закликали владу Білорусі негайно вступити в діалог з опозицією. В Європі також вважають, що процедура білоруських виборів не відповідала міжнародним стандартам демократії і верховенства закону. ЄС вже почав працювати над санкціями проти влади Білорусії.