Ситник залишається директором – прес-служба НАБУ

Факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень директора Національного антикорупційного бюро України або будь-якої іншої особи, яку призначає глава держави, і не означає автоматичного її звільнення, йдеться в заяві, оприлюдненій прес-центром бюро в понеділок.

“Поки Верховна Рада не ухвалить відповідних змін до законодавства, Артем Ситник має за законом виконувати свої повноваження на посаді директора НАБУ. Тож наразі інституція працює в штатному режимі”, – йдеться в заяві.

Водночас, зазначають у НАБУ, наявність відповідного рішення Конституційного Суду ставить під загрозу можливість призначення нового директора бюро.

“Щоб усунути цей ризик, потрібно врегулювати питання у законодавчому полі, з обов’язковим збереженням гарантій незалежності інституції, ключовим елементом якої є особлива процедура призначення та зняття директора з посади. Національне бюро готове долучитися до приведення законодавства у відповідність Основному Закону”, – додали в НАБУ.

У бюро також нагадують, що згідно зі ст. 5 закону України “Про Національне антикорупційне бюро України” поки що повноваження директора бюро припиняються у зв’язку із закінченням терміну повноважень або смертю. Його не можна звільнити, а указ президента України про призначення не може бути скасовано, крім підстав, зазначених у цій статті, з-поміж яких відсутня “визнання указу президента України неконституційним”. Будь-яке інше рішення виглядатиме сумнівно і надаватиме можливості для подальшого оскарження в судді як незаконне.

“Немає правових підстав і для того, щоб визначати тимчасово виконувача повноважень директора, адже сам директор Національного бюро не перебуває ні на лікарняному, ні у відпустці й не відсутній на робочому місці з інших законних підстав”, – йдеться в повідомленні.

28 серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ.

При цьому представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що зараз немає механізму призначення нового директора НАБУ замість Ситника, так як для цього необхідні законодавчі зміни.

На початку лютого в парламент внесли постанова про звільнення Ситника з посади директора НАБУ, яке підтримали 209 народних депутатів.

У травні нардепи від “Слуги народу” звернулися до КСУ щодо конституційності призначення Ситника в НАБУ.

Зазначимо, Ситник був призначений директором НАБУ указом п’ятого президента Петра Порошенка № 218/2015 від 16 квітня 2015 року.