Facebook пригрозив заблокувати публікацію новин в Австралії, щоб не платити за них

Facebook погрожує заборонити користувачам в Австралії публікувати новини, оскільки уряд країни готується ухвалити закон, що зобовʼязує ІТ-гігантів платити виданням.

Про це повідомляє BBC.

За даними видання, влада Австралії розробляє медіакодекс, який зобовʼяже Google та Facebook платити виданням за їхній контент.

Австралійська комісія з конкуренції та захисту прав споживачів (ACCC) відреагувала на погрозу Facebook блокувати новинний контент, заявивши, що вона є «несвоєчасною».

«Новий кодекс просто націлений на забезпечення справедливості та прозорості у взаєминах Facebook і Google з австралійськими медіакомпаніями», — заявив глава ACCC Рід Сімс.

У свою чергу директор Facebook в Австралії та Новій Зеландії Уїлл Істон заявив, що автори законопроєкту «неправильно розуміють особливості інтернету і закон завдасть шкоди саме тим новинним сайтам, які уряд намагається захистити».

За його інформацією, що за перші пʼять місяців року розміщення контенту у Facebook принесло австралійським ЗМІ близько 200 мільйонів австралійських доларів ($148 млн).

Нагадаємо, соціальна мережа Facebook тестує нову функцію, яка дозволить користувачам Facebook прив’язувати підписки на ЗМІ до свого профілю в соцмережі. Це означає, що при переході на сторінку видання з Facebook користувачам буде більше не потрібно вводити логін і пароль для того, щоб прочитати статтю.