На Львівщині працівниця Нацполіції на замовлення збирала інформацію про телефонні дзвінки громадян – ДБР

Старший інспектор сектору дізнання одного з відділів поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області незаконно збирала та передавала третім особам за їхнім замовленням конфіденційну інформацію про телефонні дзвінки громадян.

Як повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань у середу, обвинувальний акт стосовно неї скеровано до суду.

“Слідча підробляла протоколи допиту осіб, куди вносила номери телефонів, які її цікавили, та надалі подавала такі протоколи до суду з метою отримання дозволу на доступ до конфіденційної інформації мобільних операторів. У подальшому, отримавши дозвіл суду, здійснювала доступ до конфіденційної інформації та передавала третім особам”, – розповіли в ДБР.

Правоохоронця обвинувачують у складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, у внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та порушенні недоторканності приватного життя, вчиненому повторно, або якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи (ч. 2 ст. 182, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України). У разі доведення провини обвинуваченій загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном три-шість місяців, або обмеження волі терміном три-п’ять років, або позбавлення волі на той самий термін.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Львові. Процесуальне керівництво здійснювала прокуратура Львівської області.