Нацбанк скасовує монети 25 коп і гривні зразка 2003 року

Монети номіналом 25 коп. і банкноти старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року.

Національний банк України презентував майбутні зміни в банкнотно-монетному ряді гривні, спрямовані на подальше впорядкування грошового обігу національної валюти, згідно з якими з 1 жовтня 2020 року монети номіналом 25 копійок і всі банкноти гривні, введені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу при здійсненні розрахунків готівкою.

Як повідомила прес-служба НБУ, зазначені монети і банкноти буде вилучено з обігу з 1 жовтня 2020 року, а також Нацбанк активно виводитиме з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні монети зразка 2018 року.

”Ми продовжуємо наводити порядок у готівковому обігу і приводити його до світових стандартів. Головна мета наших рішень – спростити розрахунки готівкою і підвищити їх зручність для користувачів. Також ми дбаємо про економічну доцільність і підвищенні якості готівки в обігу”, – цитує прес-служба заступника голови правління Нацбанку Олексія Шабана.

За його словами, рішення, озвучені сьогодні Нацбанком, стали продовженням багаторічної роботи регулятора щодо оптимізації готівкового обігу.

”У результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12. Загалом у ньому залишиться 6 номіналів монет і 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці. Він стане впорядкованим і зручним”, – наводяться в повідомленні слова Шабана.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2019 року монети номіналами 1, 2 і 5 копійок перестали бути засобом платежу в Україні.