Кабмін затвердив порядок виплати компенсації за зруйноване на Донбасі житло

Кабінет Міністрів України затвердив порядок виплати компенсації житло, зруйноване внаслідок надзвичайної ситуації військового характеру, спричиненою збройною агресією Російської Федерації.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

“У державному бюджеті України на 2020 рік на ці цілі передбачено 20 млн грн. Мінреінтеграції визначено головним розпорядником коштів”, – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зазначається, що розмір компенсації потерпілим визначатиметься за показниками опосередкованої вартості спорудження житла в регіонах України, але не більше ніж 300 тис. грн.

Бюджетні кошти розподілятимуться серед громадян на підставі інформації про житло потерпілих, яку збиратимуть регіональні органи соціального захисту населення і органи місцевого самоврядування.

Постраждалими визнаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, житлові будинки чи квартири яких пошкоджено чи зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації, спричиненої збройною агресією РФ. Грошова компенсація надаватиметься постраждалим, які є власниками житла на контрольованій урядом України території, та яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року.

Обстеження пошкодженого та зруйнованого житла, його облік здійснюватимуть органи місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності – військово-цивільні адміністрації. Також вони складатимуть списки постраждалих та видаватимуть довідки про визнання особи постраждалою внаслідок зазначеної НС воєнного характеру.

Рішення про надання грошової компенсації на основі складених списків прийматимуть спеціальні комісії, утворені при органах місцевого самоврядування та при військово-цивільних адміністраціях. Ця комісія визначатиме і розмір грошової компенсації, яка виплачуватиметься постраждалим.

Уряд також доручив Донецькій і Луганській обладміністраціям протягом місяця сформувати та організувати роботу комісії з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житло яких було зруйновано.