Пентагон провів чергове випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III

Міністерство оборони США провело черговий пуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, щоб перевірити надійність її систем.

Про повідомила прес-служба Командування глобального удару ВПС США, уточнивши, що запуск відбувся з шахти на авіабазі Ванденберг в штаті Каліфорнія.

Навчальна головна частина ракети подолала відстань близько 6,75 тис. км і влучила в ціль в районі атола Кваджалейн (Маршаллові острова) в Тихому океані.

Ракети шахтного базування Minuteman III були прийняті на озброєння майже 50 років тому. Щорічно здійснюється до чотирьох їх пусків. Фахівці Пентагону, Міненерго і Стратегічного командування ЗС використовують отримані при цьому дані для перевірки готовності наявних ракет.

Згідно американським експертам, у віданні ВПС знаходяться 400 ракет Minuteman III, на яких встановлено по одному ядерному заряду потужністю 300 або 335 кілотонн. Вони несуть бойове чергування на базах Малмстром (штат Монтана), Майно (штат Північна Дакота) і імені Френсіса Воррена (штат Вайомінг). Ще 50 шахт є в резерві: в них негайно можуть бути розміщені балістичні ракети, якщо це буде потрібно.

Пентагон розраховує здійснити заміну Minuteman III на нові ракети, які знаходяться в стадії розробки, в 2036 році. На це може піти більше 6% бюджету відомства, заявив раніше на слуханнях у підкомітеті зі стратегічних сил комітету Палати представників Конгресу у справах збройних сил генерал-лейтенант ВПС Річард Кларк.