Навального отруїли речовиною з групи ”Новачок”

Уряд Німеччини заявив, що російського опозиційного політика Олексія Навального отруїли речовиною з групи ”Новачок”.

Про це прес-секретар Навального Кіра Ярмиш повідомила в Twitter.

”Уряд Німеччини випустив прес-реліз про те, що отруту, якою було отруєно Олексія Навального, ідентифіковано. Це речовина з групи ”Новачок”, – написала вона.

Західні оглядачі, політики, експерти реагують на заяву уряду Німеччини про виявлення хімічного агенту групи “Новачок” у пробах російського опозиціонера Олексія Навального.

“З цього можна зробити два висновки: це було санкціоновано Кремлем, Путін хотів, щоб світ про це знав”, – твітує Майк Карпентер, експерт, який за президентства Барака Обами обіймав високу посаду в Пентагоні, а тепер очолює Центр Байдена в Пенсильвансокму університеті.

Оприлюднений на сайті уряду Німеччини прес-реліз, відзначає, що токсикологічний тест проведений лабораторією збройних сил країн навів “прямі докази хімічного агенту групи “Новачок” у зібраному у Навального матеріалі. Прес-реліз каже, що Навальний став жертвою використання хімічного нервового агента у Росії. Повідомляється, що тепер уряд Німеччини та його партнери у ЄС та НАТО “обговорять належні подальші дії”.

На можливу роль Кремля в отруєнні критика Путіна вказує і міністр закордонних справ Литві Лінас Лінкявічус.

“Це шок – чути, що лідер російської опозиції Навальний був отруєний хімічним неровим агентом “Новачок”. Цю речовину не купиш у магазині. За цим стоїть влада Росії. Винні у настільки цинічному злочині мають понести відповідальність. Лишається мало невідомого”, – твітує урядовець.

Використання “Новачка” вказує на Кремль, вважає редактор анголомовного видання Meduza Кевін Ротрок.

“Використання настільки небезпечної, важкодоступної речовини має бути погоджене на високому рівні. Така ескалація з боку російських яструбів здається божевіллям”, – твітує Ротрок.

“Цікаво, що вони використали це на території Росії, у громадському закладі, після провалу у Солсбері”, – твітує журналіст Financial Times Макс Седдон, маючи на увазі отруєння “Новачком” колишнього російського шпигуна Скрипаля у Солбсері.

“Новачок” жорстко контролюється урядом Росії і, наскільки відомо, востаннє використовувався двома підготовленими агентами підзроділу 29155 ГРУ, що спеціалізується на вбивствах та саботажі і який в останній час має чимало роботи”, – пише редактор видання The Daily Beast Майкл Вейсс.

У США вже лунають заклики до Білого дому відреагувати на заяву уряду Німеччини.

“Президент Трамп, будь ласка, засудіть вбивства та насильницькі кампанії проти політични опонентів та журналістів з боку Путіна”, – твітує критичний щодо Трампа американський телеведучий Джо Скарборо.

Раніше речник президента Росії Дмитро Песков заявляв, що у ситуації із Навальним, у разі висновку про отруєння, можливе розслідування.

20 серпня Навальний повертався до Москви з Томська, в польоті йому стало зле, літак екстрено сів у Омську. Навального госпіталізували.

Через два дні Навального евакуювали з Омська до берлінської клініки Charite.

24 серпня фахівці Charite заявили, що медичні дослідження свідчать про отруєння Навального.

За їх словами, клінічні дослідження свідчать про інтоксикацію організму субстанцією з групи інгібіторів холінестерази. Вплив отруйної речовини на організм підтверджено декількома незалежними лабораторними дослідженнями. За оцінкою лікарів, стан Навального, який перебуває в штучній комі, залишається серйозним, але небезпеки летального результату немає.

27 серпня прокуратура Росії заявила про «дослідчу перевірку».